Новий Рік – нові сподівання!

Не раз чула як подруги казали: «так, з понеділка починаю нове життя: сідаю на дієту, кидаю палити та куплю абонемент в спортзал. Розпочинаю жити по-новому». З понеділка, з 1-го числа нового місяця, з Нового Року? Коли не пізно починати щось міняти? Що повинно статися в нашому житті аби ми захотіли щось змінювати? Чи, можливо, все «має стати кумком в горлі», щоб якась невидима сила підштовхнула нас до дій?

Для того, аби проснувшись якогось прекрасного ранку з бажанням змінювати своє життя на краще, – задумайтесь: чи справді «все було погано?». Оцініть свої помилки і невдачі минулого. Проаналізуйте чи були Ваші вчинки помилковими? І відносно чого? На мою думку, все в житті відносно: для когось одні речі – правильні, для когось – категорично недопустимі. Кожна людина сама для себе встановлює «своє правильно, свої критерії» в залежності від «розширення своїх власних рамок».

Потрібно зрозуміти для себе, що в минулому Вас не влаштовувало і чому. А також дуже важливо з’ясувати для себе причину невдач. У чому полягала ця причина? Власне сприйняття, очікування чи критика оточуючих?

Почати жити заново не просто, потрібен і характер, і воля, і рішучість змінюватись. Якщо Ви вирішили поставити крапку у стосунках – не озирайтесь. Просто робіть щодня крок для того, аби розірвати стосунки, які вас «гублять». Важко, звичайно, але: або Ви хочете щось змінювати, або далі продовжуйте скаржитись і жаліти себе, нічого не роблячи.

Можна скористатись послугами психолога, можна самостійно попрацювати вдома. Наприклад, взяти листок та написати: що, значиме для мене, відбулося зі мною в минулому році; які події я вважаю негативними, а які позитивними; що я могла/міг зробити аби було по-іншому і як це можна було зробити? Що в Новому Році повинно бути по-іншому? Що або хто приносить у моє життя гнів, розчарування, біль? Можливо, потрібно подумати про себе?

Візьміть ще один лист та напишіть свої мрії: здійсненні в реальному часі та такі, які видаються Вам нездійсненними. Мріяти так корисно! Що потрібно зробити аби вони здійснились? Крок за кроком вони здійсняться.

Аби почати життя спочатку потрібна чимала сила волі. Тому просто необхідно змінити звиклий алгоритм поведінки. Пригадайте давно забуті мрії! В 50 років можна піти на балет, так, – можна. І отримувати неймовірне задоволення від того, що нереалізована мрія, яка була давно «залишена» в дитинстві здійснилася. Тому не бійтеся займатися улюбленою справою.

Труднощі є завжди, важливо сприймати їх реально: не перебільшуючи їх значимості.

Сьогодення ми творимо сьогодні, а майбутнє може бути різним. Зробити його комфортним для себе під силу кожному! Нове життя у кожного своє: для когось це сімейне щастя, для когось – кар’єрний успіх, а для когось – вирішення проблем зі здоров’ям. Відповідь у кожного своя.

А переконання, що все вдасться – дає людині почуття рішучості і зміцнює волю до перемоги.

P.S. Всі статті психолога Ірини Ніронович друкуються в журналі РІА.

 

Записатися на консультацію

 


  ×
  Написати нам

   

   Ваше ім'я, або псевдонім (обов'язково)

   Ваш email (обов'язково)

   Номер телефону (обов'язково)

   ×
   Написать нам
   [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
   ×