Маніпуляції: наші друзі чи вороги?

Чим більше ви будете знати про людину, тим більше у вас шансів домогтися бажаного. Якщо, звичайно, бажаєте ви отримати щось конкретне для себе від цієї людини, без її відома. Маніпуляція – це спосіб одержати бажане, створивши такі умови для «жертви», що їй/йому здаватиметься, що все відбулося з її/його ініціативи. Ви повинні знати про бажання та цінності вашого співрозмовника, слабкості та страхи. Звучить ніби нескладно, а як навчитися застосовувати?

Досить часто маніпулятори вдаються до шантажу і таким способом досягають своєї цілі, адже, невпевнені в собі люди, які прагнуть підлаштуватися, аби утвердитися, сподобатися – легко піддаються маніпуляціям сильніших від себе: це  можуть бути люди, що займають керівні посади(начальники), чиновники, ті, що більше заробляють чи ті, що вважаються авторитетом у колективі.

Питання полягає у тому: а що це нам дає? Ми можемо «прогнутися»/вдати/«зіграти роль» або й, справді, «вестися» на маніпуляції оточуючих. При тому розуміючи, або ж – не розуміючи, що нами маніпулюють. Маніпуляція – це приховане управління людьми та їх поведінкою. Іншими словами: нас використовують у своїх цілях: дитина плаче аби ми взяли її на ручки, або вдає, що її щось болить чи втомилась, а в момент, коли ми таки беремо її на ручки – вона починає усміхатись; в продуктових магазинах застосовують безліч маніпуляцій: починаючи від фотографій овочів, фруктів та інших продуктів яскравих кольорів на вітринах, великих кошиків (які так і хочеться наповнити), викладання на поличках на рівні очей свіжих та красивих продуктів, а дешевших та менш презентабельних на нижніх поличках; консультанти магазинів одягу в більшості випадків «співають дифірамби» лише для того, аби продати річ, навіть, якщо вона абсолютно не личить. Ми використовуємо: «коханий, не мий посуд, адже, я і так ще скоро не лягатиму, тому що повинна випрасувати, ще раз загрузити пральну машинку і помити підлогу, так що скоро ще не ляжу, заодно і посуд помию». Зрозуміло, що «коханий» після таких слів помиє посуд вже лише для того, щоб його совість знову заснула.

Суть полягає у тому, аби людина, котрою маніпулюють думала, що все, що відбувається – відбувається за її власним бажанням.

Якщо ввести в «наш з вами відомий Гугл» фразу: «як вберегтися від маніпуляцій» – «вискакує»: як вберегтися від вірусів, як вберегтися від бактерій, як вберегтися від кліщів, як вберегтися від холери, як вберегтися від ангіни». А від маніпуляцій?? Це ж, мабуть, не менш важливо(хочеться поставити «смайл»)

Насправді до маніпуляцій вдаються всі люди і, як не дивно, щоденно. Адже, всі ми щоденно спілкуємося з іншими людьми і хочемо отримати від цього спілкування якусь вигоду для себе. Я маю на увазі безневинні маніпуляції: навіть, наші прохання, в залежності від того як і кого і про що ми просимо являються маніпуляцією. Адже, до кожної людини є свій підхід і з кожним ми спілкуємося по-різному(так як нам це дозволяють робити) і тому ми знаємо як попросити так, аби нам не відмовили. В свою чергу, досить часто наші друзі, колеги, родичі просять нас про щось так, що ми просто не можемо відмовити їм і, як наслідок, «жертвуємо» своїм часом, грошима т.д. аби допомогти. На мою думку, потрібно навчитися говорити «ні» людям, які нас відверто використовують, не даючи своєї допомоги, дружби взамін, а близьким рідним та щирим людям допомагати завжди. Хорошою терапією для вашої психіки і способом вберегтися від маніпуляцій може стати звичка задавати собі запитання: а що я зараз відчуваю(коли мені пропонують купити цей товар, просять про допомогу т. д.); що я очікую одержати в результаті(подяку, користь, очікування, що і мені допоможуть в майбутньому т.д.); це моє власне бажання чи нав’язане кимось?

Записатися на консультацію

 


  ×
  Написати нам

   

   Ваше ім'я, або псевдонім (обов'язково)

   Ваш email (обов'язково)

   Номер телефону (обов'язково)

   ×
   Написать нам
   [contact-form-7 404 "Не знайдено"]
   ×